взлом

Новини

Підвищення енергоефективності теплопостачання
Згідно твердженням медиків, саме високий вміст у воді солей жорсткості сприяє розвитку гіпертонії, склерозу і сечокам'яної хвороби (але без цих з'єднань нормальна робота серцево-судинної системи теж неможлива, тому видаляти їх з води повністю не можна). Жорстка вода викликає перевитрати миючих засобів при пранні і купанні на 30-50%. У ній погано розварюються м'ясо і овочі. А кип'ячена жорстка вода сильно погіршує смак чаю і кави.
Для сантехніки і побутових приладів жорстка вода - справжня катастрофа. А що відбувається з автономними системами гарячого водопостачання та опалення? Доведено, що накип товщиною 1,5 мм, що утворюється на ТЕНах, збільшує споживання енергії, необхідної для нагріву води, на 15%; шар в 3 мм - на 25%; при 7 мм цей показник досягає 39%, а при 10 мм - 50%. Іншими словами, нагрівання води через шар накипу можна порівняти зі спробою прогріти її в термосі - дорога енергія просто вилітає в повітря. Однак проблема не тільки в перевитраті "пального", але і в тому, що зайва теплота - та, яку нагрівальний елемент виділив, а рідина так і не отримала, - витрачається на перегрів його самого, в результаті чого він виходить з ладу. Крім того, що утворилася на нагрівачі і трубах накип, взаємодіючи з водою (гідроліз магнієвих солей), підвищує її водневий потенціал рН. Це підсилює корозію систем в цілому. Для боротьби з накипом пропонуються прилади ПМО, основною частиною яких є електро-магнітна обробка.

Як знизити жорсткість води

Існуючі способи зниження жорсткості води можна умовно розділити на традиційні і нетрадиційні. До традиційних відносяться іонообмінний метод (використовується в фільтрах-пом'якшувачах), обробка за допомогою мембранних фільтрів (з води видаляють всі солі), вживання різних інгібіторів (зокрема, поліфосфатів) і т.д.
Один з нетрадиційних способів - є обробка води магнітним полем, яка застосовується в основному для боротьби з накипом. Даний метод відрізняється простотою, дешевизною, безпекою, екологічністю, низькими експлуатаційними витратами. Вода, що зазнала впливу магнітного поля, не отримує жодних побічних, а тим більше шкідливих для здоров'я людини властивостей, не змінює сольовий склад і зберігає смакові якості. Апарати для магнітної обробки з'явилися більше 40 років тому. Рекомендації по їх використанню наведені в ряді СНіПів, що регламентують роботу теплових пунктів та мереж.

Вода і магнітне поле

       Молекулу води можна уявити як елементарний диполь - частку з позитивно і негативно зарядженими полюсами. Під дією сил взаємного тяжіння диполі води утворюють так звані кластери, причому не самі по собі, а об'єднуючись навколо присутніх в воді мікрочастинок і іонів домішок (в нашому випадку Са + і СО3-), не даючи їм взаємодіяти один з одним. При нагріванні води кластерна структура руйнується, і іони, з'єднуючись, утворюють карбонат кальцію CaCO3, який і осідає на нагрівачах і трубах, створюючи основу накипу.
       Що відбувається при магнітній обробці холодної води? Коли диполі води проходять через магнітне поле, на них діє сила Лоренца, яка змушує диполі робити коливальні рухи. Звичайно, якщо магніт один, то диполі здійснять всього одне коливання, і до руйнування кластерів це не призведе. Але якщо обробка ведеться змінним магнітним полем (при електромагнітному впливі), то ймовірність розпаду кластерів зростає.
       Вивільнені при руйнуванні кластерів мікрочастинки стають ніби центрами кристалізації, на які воліють осідати, утворені з іонів, молекули СаСО3. Далі процес набуває лавиноподібного характеру - до поверхні виниклих мікрокристалів прикріплюються всі нові молекули. Таким чином, кристалізація CaCO3 відбувається в об'ємі води, і в результаті замість твердого накипу - так званого аморфного кальциту - з'являються тонкодисперсні частинки арагоніту, які мають зовсім іншу, ніж накип, кристалічну структуру. Вони мігрують разом з потоком і можуть бути легко видалені за допомогою звичайного фільтру. При нагріванні води, що пройшла магнітну обробку, збільшується розмір подібних частинок, але накип не утворюється.
    Але на цьому хитрощі не закінчуються ... Іони кальцію починають виділятися з уже відкладеного накипу і приєднуються до новостворюваних мікрокристалів, плаваючим у воді. В результаті стара накип розпушується і навіть повністю змивається з поверхні труб і нагрівальних елементів (видалення відкладень відбувається поступово і займає від 1 до 4-6 міс). Мало того, з плином часу на трубах і теплообмінниках утворюється тонка темна плівка, що складається з вищих оксидів заліза (Fe3O4, Fe5O6), яка захищає обладнання від корозії (швидкість реакції корозії, як підтвердили експерименти, знижується на 40-75%).

Від теорії до практики

     Як же реалізувати магнітний захист на практиці? У квартирах подібні пристрої слід встановлювати на вводі як гарячої, так і холодної води. У котеджах з автономними системами опалення і гарячого водопостачання - на вводі холодної води. При цьому потрібно враховувати, що ефект магнітної обробки проявляється протягом певного часу (від 8 год до 5 діб, протягом яких відбувається так звана релаксація води). Тривалість даного періоду залежить від хімічного складу води, її температури і умов експлуатації. Саме тому в замкнутих системах опалення крім "омагнічування" підживлювальної води необхідно розмістити ще один пристрій, який має обробляти воду, яка циркулює в системі, і тим самим створити так званий антірелаксаціонний контур.
       Можна встановити і локальні захисні пристосування на вході води в газові колонки, бойлери, побутові водонагрівачі, кава-машини, пральні і посудомийні машини, а також кліматичні системи, що працюють одночасно в режимі зволоження і кондиціонування. Магнітні пристрої використовуються і спільно з системою водопідготовки (що дозволяє збільшити тривалість служби фільтрів), а також в комплексі з агрегатами, що очищають воду басейну (це подовжує термін служби насосів і апаратів підігріву води).
       Ми пропонуємо економічний і ефективний спосіб підвищення енергоефективності теплопостачання та боротьби з накипом. Прилади ПМО призначені для усунення та запобігання формування водного каменя. При цьому споживана потужність приладів не перевищує 5-9 Вт. Широкий діапазон оптимальної витрати води і діаметра труб дає можливість використовувати прилади ПМО в різних системах опалення котеджів, котельних, обробки води, що надходить в пральні машини, колонки, в тепличному господарстві, в системах кондиціонування і багатьох інших системах опалення та нагріву води.

Прилади ПМО - рішення проблем накипу

Вода має ключове значення у створенні і підтримці життя на Землі, в хімічній будові живих організмів, у формуванні клімату і погоди. Є найважливішою речовиною для всіх живих істот на планеті Земля.
     Жорсткість води - сукупність хімічних і фізичних властивостей води, пов'язаних з утриманням в ній розчинених солей лужноземельних металів, головним чином, кальцію і магнію (так званих «солей жорсткості»). Вода з великим вмістом таких солей називається жорсткою, з малим вмістом - м'якою. Розрізняють тимчасову (карбонатну) жорсткість, обумовлену гідрокарбонатами кальцію і магнію (Са (НСО3) 2; Mg (НСО3) 2), і постійну (некарбонатную) жорсткість, викликану присутністю інших солей, які не виділяються при кип'ятінні води: в основному, сульфатів і хлоридів Са і Mg (CaSO4, CaCl2, MgSO4, MgCl2). Жорстка вода при вмиванні сушить шкіру, в ній погано утворюється піна при використанні мила. Використання жорсткої води викликає появу осаду (накипу) на стінках котлів, в трубопроводах і т.д.
          Накип - тверді відкладення, що утворюються на внутрішніх стінках труб парових котлів, водяних економайзерів, пароперегрівачів, випарників та інших теплообмінних апаратів, в яких відбувається випаровування або нагрівання води. При нагріванні води солі, що містяться в ній, розкладаються на вуглекислий газ і нерозчинний осад. Ці солі відкладаються на ТЕНі і внутрішніх поверхнях пристроїв, що призводить до зменшення діаметра трубопроводу, погіршення надходження тепла і часто призводить до таких наслідків:

       1. Корозія труб і забруднення системи трубопроводів вапняними відкладеннями.
       2. Зниження тиску води в результаті зменшення діаметра труб.
       3. Великі витрати на ремонт і обслуговування системи водопроводу.
       4. Великі втрати електроенергії, пов'язані з уповільненим нагрівом.
       5. Зниження продуктивності в промисловості.

         Для запобігання утворення накипу часто використовують хімічну обробку води, що надходить в котли та теплообмінники. Недоліком хімічної обробки води є необхідність підбору водно-хімічного режиму та постійного контролю за складом вихідної води. Також при використанні даного методу можливе утворення відходів, які потребують утилізації.
         В останні роки активно застосовуються методи фізичної (безреагентної) водопідготовки. Один з них - електромагнітна обробка води приладами ПМО, під впливом яких відбувається кристалізація карбонату кальцію в формі арагоніту. У кристалів арагоніту нижче адгезія до матеріалу теплообмінної поверхні, нижче когезія окремих кристалів один до одного, що призводить до зниження накипоформувальної здатності карбонату кальцію. При цьому методі хімічний склад води не змінюється. Немає шкоди для навколишнього середовища, немає необхідності в постійному контролі за роботою системи.

Прилади від накипу і корозії ПМО мають наступні переваги перед іншими системами очищення води:


        - Встановлюються на трубах з будь-якого матеріалу: сталі, міді, пластика і ін.
        - Легкий монтаж, що не вимагає врізки в труби.
        - Не вимагають спеціального догляду.
        - Великий термін експлуатації.
        - Можливість застосовувати на трубах з робочою температурою до 180 ° С
        - Найбільш вигідна пропозиція з точки зору обслуговування і прямих ефектів.


взлом почты mail.ru